Hoşgeldiniz, güvenli alışveriş için üye girişi yapabilir veya yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Üye girişi yapabilir veya yeni üyelik oluşturabilirsiniz.
0,00 TL
Alışveriş Sepetim
Ürün Bulunmamaktadır.
Ara Toplam: 0,00 TL
Kargo: 0,00 TL
Toplam: 0,00 TL

Neden Zeka Seti ?

Çocuklarımızın okullarda öğrenme ve merak duygularını neden canlı tutamadıkları bugünün eğitim alanının en zor sorusu. Beş yaşa kadar her yeni şeyi öğrenmeye çalışan, merakla her konuda soru soran çocuk nasıl oluyor da okula başladıktan sonra bu isteğini kaybedip, öğrenmeye dair olan işleri yük olarak görmeye başlıyor. Okula başlamadan öğrenme isteği ve merakıyla anne ve babaları yoran çocuklar okulla beraber bu konuda daha çekingen oluyor ve öğrenmeden kaçmaya çalışıyorlar. Bu sorunun yanıtı öğretme yöntem ve tekniklerimizde olabilir mi?

Yapılandırılmış, kısıtlayıcı, bilgi yığınları oluşturan yöntem ve tekniklerimiz çocuğun öğrenmeden aldığı hazzı köreltiyor. Öğrenmenin kendisi başlı başına bir ödülken yürütülen bu programlar nedeniyle öğrenme için çocuklara ekstra ödüller vermek zorunda kalıyoruz. Deneyimleme yoluyla zihnini ve ruhunu doyuran çocuk yöntem ve programlarımızın altında eziliyor.

İşte bu noktada sizlere Zeka Seti'ni sunuyoruz:

Bu set içerisinde yer alan egzersiz ve oyunlar tam da bu soruna çözüm olmak için geliştirildi. Çocuklarımıza öğrenmesi gereken bilgi yığınları değil "öğrenmeyi öğretmeyi" amaçlıyoruz. Bunun için de öğrenmenin en önemli bileşenlerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu sette yaratıcı düşünme, farkındalık ve üretkenlik, eleştirel düşünme, esnek, özgün ve analitik düşünme, gözlem ve görsel algılama, zaman ve mekanı algılama, mantıksal çıkarımlar yapma, değişim ve sürekliliği algılama becerilerini, karar verme ve sorun çözme, dili doğru ve etkili kullanmaya dair becerileri geliştirecek materyalleri bulacaksınız. Bu becerilerin akademik adlarını vermeden, yöntemin adını ya da tarifini yapmadan öğretmeyi hedefliyoruz. Deneyerek ve sorarak. Denemekten ve sormaktan korkmadan öğrenmenin erken çocukluktaki gibi keyfini sürerek ilerlemelerini istiyoruz. Bu amaçla öğrenmeye dair tüm algılarını harekete geçirmeyi hedefliyoruz.

Bizce bir çocuğun öğrenme ve okul başarısı öğrenmeden duyacağı hazza paralel olarak büyük bir sıçrama yapacaktır. Üstelik bunu yaparken çocuklarımızı birbirinden ayırmadan, hiçbir çocuğumuzun geride kalmasına razı olmadan hareket ediyoruz. Setimizde öğrenme becerilerine dair farklı örnekler bulacaksınız. Bu egzersizlerle çocuklarımızın farkında bile olmadan akademik becerilerini ve başarılarını nasıl yukarı taşıdıklarını gördükçe oldukça şaşıracaksınız.

 

Zeka Seti hakkında sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayınız