Hoşgeldiniz, güvenli alışveriş için üye girişi yapabilir veya yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Üye girişi yapabilir veya yeni üyelik oluşturabilirsiniz.
0,00 TL
Alışveriş Sepetim
Ürün Bulunmamaktadır.
Ara Toplam: 0,00 TL
Kargo: 0,00 TL
Toplam: 0,00 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Zeka Seti nedir?

-Türkiye’nin ilk ve bir numaralı “Düşünme Becerileri” eğitim programı,
-30 haftaya bölünmüş, seviye seviye becerileri artırmayı hedefleyen kitap ve materyaller,
- Gerek okulda gerekse evde takip edilebilinecek zeka gelişimi alanında komple kaynak,
-Alternatif ve benzersiz bir eğitim yöntemi,
-Düşünmeyi öğretmeye dayalı, öğrencilerin severek, isteyerek tüm sınıfın katılımıyla gerçekleşecek eğlenceli etkinlikler,
- Bilim ve Sanat Merkezleri, Tevitöl, ALES, YGS vb. sınavlarda sorulan mantık ve zeka sorularına hazırlık,
- Zeka ve Akıl Oyunları Dersi için başka materyale gerek duymadan ders işleyebilme,

Zeka Seti’nin içeriği nedir?
Zeka Seti Anasınıfı ve İlkokul 1-2-3 ve 4. Sınıflar için ayrı ayrı hazırlanmış çeşitli etkinliklerden oluşmaktadır. 

Anasınıfı Seti: 2 Kitap, Farkındalık ve Üretkenlik, Şekil Ver, Çöz Bakalım, Desen Yap, Birleştir, Yerleştir, Sırala Gitsin, Salla Çiz
İlkokul 1. Sınıf Seti: 2 Kitap, Farkındalık ve Üretkenlik, Düşünme Becerileri, Beşlik, Kutu Kutu, Diz Bakalım, Tangram, Salla Uydur

İlkokul 2. Sınıf Seti: 2 Kitap, Farkındalık ve Üretkenlik, Düşünme Becerileri, Beşlik, Kutu Kutu, Diz Bakalım, Tangram, Salla Uydur

İlkokul 3. Sınıf Seti: 2 Kitap, Farkındalık ve Üretkenlik, Düşünme Becerileri, Kulekent, Kelime Avcısı, 3 Boyut Derinlik, Çöz Bakalım, Yaratıcı Yazarlık

İlkokul 4. Sınıf Seti: 2 Kitap, Farkındalık ve Üretkenlik, Düşünme Becerileri, Kulekent, Yansımalar, 3 Boyut Derinlik, Çöz Bakalım, Yaratıcı Yazarlık

Zeka Seti sadece kitaptan mı oluşuyor?

Zeka Seti kutusu içerisinde 2 adet kitap var. Toplam 30 haftalık etkinlikleri içeriyor. Bu etkinliklerin bazıları çeşitli şekillerdeki plastik malzemeler yardımı ile yapılmakta. Bu plastik malzemeler ve diğer gerekli yardımcı materyaller de kutu içerisinde mevcut.

Set içerisinde kullanılan plastikler sağlığa zararlı mı?

Set içerisinde kullanılan plastik malzemeler  1. sınıf plastikten üretilmiştir. Üzerindeki boya CE Oyuncak Güvenliği Standardına Göre test edilmiştir.

Ekibinizi piyasadaki diğer eğitim verenlerden ayıran özellikler neler?

Zeka Seti Ekibi içerisinde sadece eğitmenler, öğretmenler yok. Psikolog ve pedagogların yanında Tamamı ÜSTÜN ZEKALI , TEVİTÖL mezunu, profesyoneller de bulunmakta.  Son zamanlarda piyasada onlarca eğitim kurumu, vakıf, dernek, dershane, etüt merkezi bu konularda eğitim verdiğini ve en iyilerinin kendileri olduğunu ifade etmektedir. Biz piyasadaki arkadaşların çabalarını takdire şayan buluyoruz. Ancak ekibimizin yetkinliği konusunda mütevazi olamayız.  Bu noktada üstün zekalılardan oluşan ekibe sahip olmak bile Zeka Seti Ekibini rakiplerinin çok ötesinde ve piyasada ulaşılmaz kılmaktadır.

Neden düşünme becerileri ve yaratıcılığa bu kadar vurgu yapıyorsunuz?

Düşünme becerileri gelişmiş bir birey birçok alanda analitik düşünme yetisine sahip olduğundan diğer bireylere göre daha başarılı olmakta, toplum içinde kolayca fark edilmektedir. Düşünme becerileri yaratıcılık ile etkileşim halinde olup yaratıcılık, düşünme becerileri gelişmiş bireylerde öne çıkmakta ve zihin egzersizleri yolu ile geliştirilebilmektedir. Düşünme becerileri gelişmiş yaratıcı bireyleri yetiştirmede eğitim programları oldukça önemlidir ancak tek başına yeterli değildir.  Günümüz eğitim sisteminin düşünme becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmedeki performansı ortadadır. Gerek ülkemiz çocuklarının aydınlık geleceğe ulaşmaları gerekse ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine erişebilmesi için düşünme becerileri eğitimini çok önemsiyoruz.

Çocuğum Zeka Setini bireysel olarak da kullanabilir mi?

Zeka Seti kitaplarında yönerge bulunmaktadır. Yönergeler dikkatli bir şekilde okunduğu takdirde öğrenci kendi planlamasını yaparak setleri kullanabilir. Zeka Seti serisi öğrencinin gerek okulda gerekse ailesi ile birlikte kolaylıkla uygulayabileceği çeşitli etkinliklerden oluşmaktadır.

Biz büyük bir okuluz toplu alımlar için indirim yapıyor musunuz?

50 ve üzeri set alımı için tarafımızla iletişime geçtiğiniz takdirde size özel fiyat çalışabiliriz.

3 yaşındaki çocuğuma anasınıfı setini alsam olur mu?

Uzman eğitmenlerimize göre Anasınıfı Seti 60 ay ve üzerisi için uygundur. Ancak üstün öğrenciler için veli gözetiminde setler denenebilir.

Bazı etkinlikler neden çok zor, çocuklar yaparken zorlanıyorlar.

Modern çağın en büyük sorunlarından biri de sabırsızlık. Çocuklar hiçbirşeyle uğraşmak istemiyor, alternatif çözüm yolları denekten kaçınıyorlar. Zor denilen etkinliklerin çözümü mevcut ancak sabırla uğraşmak gerekmekte. Bunun faydasını elbette göreceksiniz.

Kargo Gönderimi İle İlgli Bilmem Gerekenler Nelerdir?
zekaseti.com, web sitesinden Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan tüm illere gönderi yapılabilmekte, ancak yurtdışına gönderi yapılmamaktadır.

Kargo Ücreti Ne Kadardır?
Yapacağınız alışverişlerde Türkiye'nin her yerine kargo ödemesi eklenir. Yapacağınız her bir işlemdeki toplam sipariş tutarı 100 TL'nin üzerinde ise, kargo bedeli zekaseti.com tarafından karşılanır.

Siparişim Ne Zaman Kargoya Verilir?
Stok ve ödeme onayı alınan siparişinizin ürün/leri 3 işgünü içinde kargoya teslim edilir. Sipariş, üye tarafından belirtilen teslimat adresine kargo tarafından teslim edilir.

Kargo tarafından belirtilen teslimat süreleri, zorunlu haller dışında 0-600 km mesafeler için 2 (iki) işgünü, 600 km üzeri mesafeler için 3 (üç) işgünüdür.

Siparişimi Başka Biri Teslim Alabilir Mi?
Tüm gönderiler, Kargo tarafından belirtilen adrese ve ilgili şahsa teslim edilir. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılmaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.

Sipariş Bilgilerinizi Girerken Lütfen Şu Konulara Dikkat Ediniz:
Siparişinizi hediye olarak göndermek istiyorsanız, fatura ve sevkiyat adresinizi ayrı ayrı girmeyi unutmayınız.

Teslimatın gecikmesinde en sık karşılaşılan sebep; adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Bu nedenle lütfen ürününüzün teslim edilmesini istediğiniz adresi tam ve doğru olarak giriniz.

Kargo Gönderimi ve Teslimatı ile İlgili Diğer Hususlar:
Kargo paketi teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalı ve firmamızı bu konuda e-posta vasıtasıyla bilgilendirmelidir.

Sipariş ettiğiniz ürünün belirtilen süre içinde teslim edilmemesi veya siparişle ilgili başka bir sorun yaşamanız durumunda, bilgi@zekaseti.com, e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri Yetkilisi'ne bilgi verebilirsiniz.

zekaseti.com'a Neden Üye Olmalıyım?
zekaseti.com web sitesinden alışveriş yapabilmek için, üye olmanız gerekmektedir. zekaseti.com'a üye olmak ücretsiz ve çok kolaydır. Kullanıcı adı olarak size ait geçerli bir e-posta adresi ve sadece sizin bileceğiniz bir şifre belirlemeniz, siteye üyelik için yeterlidir.

Ücretsiz üye olmak için lütfen buraya tıklayınız.

Şifremi Unuttum, Ne yapmalıyım?
Şifrenizi unutmanız halinde, Üye Girişi sayfasındaki Şifre Sıfırlama Servisi ile kullanıcı adı olarak kullandığınız ve sizin tarafınızdan belirtilmiş olan elektronik posta adresine sistem tarafından otomatik olarak yeni bir şifre gönderilecektir.

Şifrenizi unuttuysanız, üye olurken belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize yeni bir şifre gönderilmesi için lütfen buraya tıklayınız.

Ödemelerimi Nasıl Yapabilirim?

zekaseti.com web sitesinden ister online kredi kartı ile, isterseniz banka havalesi veya EFT ile alışveriş yapabilirsiniz.

Ödeme ve Sipariş İptali ile ilgili şu konuları dikkatle incelemenizi rica ederiz:
Havale veya EFT ile yapacağınız alışverişlerde siparişlerin işleme alınma zamanı web sitesinden siparişin verildiği an değil, yaptığınız havale veya EFT'nin firma hesaplarında görüntülenmesinden sonradır.

Havale yolu ile verilen siparişlerde en geç 5 işgünü süresince havalesi yapılmayan siparişler, sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.

Kredi kartı ile verilen siparişlerde, siparişinizin iptal edilmesini istiyorsanız tarafımıza ulaşarak siparişiniz kargoya verilmeden işleminizi iptal ettirebilirsiniz.

Tüm siparişler yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura ile birlikte kargoya verilir.

KDV oranları eğitim materyallerinde %8'dir.


Siparişiniz ile ilgili soru ve sorunlarınızla ilgili olarak bilgi@zekaseti.com e-posta adresinden  bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Siparişimin Onaylandığını Nasıl Anlarım?
zekaseti.com web sitesinden yapacağınız alışveriş sistemimizde görüntülendikten sonra, kullanıcı adı olarak belirttiğiniz e-posta adresinize siparişinizin fiyat, marka, ürün adı, adeti, kargo fiyatı, toplam fiyat gibi detaylarını içeren bir e-posta gönderilir. (Banka havalesi ile gerçekleştirdiğiniz siparişler, havale tutarı şirket hesaplarına ulaştığında işleme alınacaktır.) Sipariş ve ödeme işleminizi tamamladıktan sonra lütfen e-posta adresinize gelen iletiyi kontrol ediniz.

Gönderilecek e-postanın tarafınıza ulaşmaması durumunda, lütfen "junk/bulk/gereksiz mail" kutusunu kontrol ediniz. Mesajınız junk/bulk/gereksiz mail kutusuna düşmüş ise, lütfen "not junk / gereksiz mail değil" olarak işaretlemeyi unutmayınız.

Garanti ve Ürün İadesi İle İlgili Bilmem Gerekenler Nelerdir?
zekaseti.com web sitesinden satın aldığınız ürünün iade koşullarına uyması için, ürünün "ayıplı mal" sayılması gerekmektedir. Ayıplı mal halleri yırtık ya da eksik sayfa ve hatalı basımdır.

Ayıplı mal haricinde eğitim ürünleri ve kitaplarda iade ve değişim yapılmamaktadır.

Satın almış olduğunuz ürün/ler ile ilgili şu konulara lütfen dikkat ediniz:

Ambalajı açılmış ve/veya kullanılmış ve/veya tahrip edilmiş şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

İade edilecek olan ürünü, yalnızca anlaşmalı olduğumuz kargo firmasıyla göndermeniz gerekmektedir. Başka bir kargo firması ile gönderilen ürünlerin iadesi kesinlikle alınmaz.

Ürünün iade gönderisi, orijinal ambalaj ve düzenlenen fatura nüshaları ile birlikte yapılmalıdır.

Önemli Not:
İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına kesildiyse, ürünü iade ederken ilgili şirketinin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturasının, kargo payı dâhil edilmeden (Ürün birim fiyatı + KDV olarak) kesilmesi gerekmektedir.

Ürün İade Adresi:
Çengelköy Mahallesi Çengelköy Caddesi No:34A/3 Üsküdar / İstanbul

Sipariş ettiğiniz ürün elinize ulaştıktan sonra, ürün iadesi ile ilgili olarak sormak istediğiniz konularda bilgi@zekaseti.com e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri Yetkilisi'ne ileti gönderebilirsiniz.

Para İadesi Nasıl Yapılır? Şartlar Nelerdir?
Teknik servisimize ulaşan ürünlerin (yukarıdaki maddede de belirtildiği şekilde) iade şartlarına uygun olarak tarafımıza gönderilmiş olmaları halinde ürün tutarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır.

Para iadesinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Satınalma aşamasında havale ile gerçekleştirilen ödemelerin iadesi ise en geç 1 hafta içerisinde müşteri hesabına yansımaktadır.

Ürün gönderiminde kargo ödemesi firmamız tarafından karşılanmışsa para iadesi yapılırken kargo tutarı kesintisi yapılır.

İletişim Bilgilerimiz:
Sormak istediğiniz diğer konular için aşağıdaki adres bilgilerinden veya belirtilmiş olan telefon numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zekaseti.com
Çengelköy Mahallesi Çengelköy Caddesi No:34A/3 Üsküdar / İstanbul

E-posta: bilgi@zekaseti.com