Hoşgeldiniz, güvenli alışveriş için üye girişi yapabilir veya yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Üye girişi yapabilir veya yeni üyelik oluşturabilirsiniz.
0,00 TL
Alışveriş Sepetim
Ürün Bulunmamaktadır.
Ara Toplam: 0,00 TL
Kargo: 0,00 TL
Toplam: 0,00 TL
  • 1. Sınıf

220,00 TL
Ürün İçeriği

7 AYRI KİTAP ALMAK YERİNE TEK KİTAP ALIN!
Kitap; Yönerge, 30 haftaya bölünmüş aktiviteler, her hafta Farkındalık ve Üretkenlik, Düşünme Becerileri, Beşlik, Kutu Kutu, Diz Bakalım, Tangram, Salla Uydur etkinliklerini içerir.

Kutu; Beşlik ve plastik parçaları, Kutu Kutu ve plastik parçaları, Diz Bakalım ve plastik parçaları, Tangram ve plastik parçaları, Salla Uydur ve plastik parçaları, Diz Bakalım zemin kartonu ve Simetri Aynası içerir.

A4 boyutunda toplam 200 sayfa 110 gr 1. Kalite kağıt Kapak 350 gr kuşe Yandan spiralli

Kutu içerisinden çıkan plastik parçaların ROSH - MSDS uygunluk belgeleri mevcuttur.

Adet:

Farkındalık ve Üretkenlik
Kısıtlamalar, sınırlamalar olmadan çocuklarımızın neler üretebileceğini neler tasarlayabileceğini görecek ve birlikte kaliteli zaman geçireceğiniz özel olarak tasarlanmış materyaller ve düşünme becerileri yöntemleri kullanılarak hazırlanmış özgün aktivitelerden oluşmaktadır. Bu aktiviteler öğrencinin şekil renk ayrımı yapma, soyut düşünüp somuta indirgeme becerilerini ve görsel/mekansal zekalarını geliştirici mahiyettedir. Bir yandan problem çözerek bir yandan oynama fırsatı veren aktivitelerin çocuklar üzerindeki geliştirici etkisine şahit olacak, çocukların örneklerdeki ilişkileri kavradıktan sonra onları hızlıca ve zevkle yaptığını görecek ve çocuğunuzun hayal gücü ve üretkenliği karşısında hayrete düşeceksiniz.

Düşünme Becerileri
Önceden tasarlanmış sabit yanıtlar yerine muhtemel bütün alternatif çözümlere ulaşmak için hayal gücünün geliştirileceği bu etkinlikte çocuklarımız, kalıplar içinde değil özgürce kendilerini ifade etme fırsatı bulur. Farklı durumların farklı bireyler için farklı anlamlar taşıyabileceğini kavrar. Etrafında gördüğü nesneleri tanımlar, nesnelere yeni anlamlar ve işlevler kazandırır. Bir kalıp içinde kalma, var olan bir dizaynda problemi çözmenin ötesinde kendisi dizayn eder, üretir, sorgular. Öğretmen öğrenci ve veli öğrenci arasındaki iletişimi geliştirir. Kaliteli zaman geçirilmesini sağlar.

Beşlik
Çocuklar Beşlik ile hayal güçlerinin sınırlarını zorlayacaklar. Sistemleri anlayabilme ve bunlar arasında ilişki kurabilme konusunda destek olur. Çocuklarımız tercihleri ve nedenleri arasındaki ilişkiyi anlar. Yapılan bir hamlenin kendinden sonra gelen hamleleri nasıl etkilediğini görür. Strateji belirleme ve bunu uygulama konusunda gelişim sağlar.

Kutu Kutu 
Bu deneyim yardımı ile yönler, mantık ve matematik somutlaşacak ve eğlenceli bir hal alacak.

Çocukların okuduğunu anlama ve yorumlama, kurallara uygun şekilde hareket etme,  olasılık, yer yön, simetri gibi kavramların gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Diz Bakalım
Farklı renkteki küplerle 3 boyutlu tasarımlar yapacaksınız. Eğlenceli bir mühendislik deneyimi sizi bekliyor. Bu etkinlik sayesinde çocuklarımız tümevarıma dayalı muhakemeyle şekiller arasındaki ilişkiyi belirler, şekil uzay kabiliyetini geliştirir. Gördüğü şekli aynı bakış açısıyla yeniden oluşturarak hem analitik zekaları gelişecek hem de üç boyutlu düşünmeyi öğreneceklerdir.

Tangram 

Tangram'ın geometri hakkında olumlu duygular geliştirmek, uzamsal-görselleştirme becerileri kazandırmak, şekilleri sınıflandırmak, ilişkiler ve geometrik şekiller için sezgisel bir his geliştirmek, mekansal rotasyon becerilerini geliştirmek, uyumlu ve benzer olanı tanıtmak gibi daha bir çok faydası olduğu bilinen bu oyun ile çocuklar dikkat eksikliği, unutkanlık ve algılama güçlüğü gibi problemlerle başa çıkacak, yer, yön ilişkisinin yanında, parça ve ütün ilişkisini de öğreneceklerdir. Set içerisinden çıkan Simetri Aynası ile simetri kavramını öğreneceklerdir.

Salla Uydur
Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı küplerle harekete geçirirken, bırakın hikayeyi küpler oluştursun. Set içerisinden çıkan 6 küpün üzerinde verilen şekiller yardımı ile hikayenizi oluşturun. Çocuklar anasınıfında bu hikayeyle alakalı bir resim çizerken daha üst sınıflarda bu hikayeyi yazacaklardır. Küpleri oluştururken el becerilerini, boş küpleri çizerken yaratıcılıklarını geliştireceklerdir. Çocuklar bu eğlenceli küplerle zaman geçirirken hikaye oluşturma, konuşma ve kendini ifade etme, el becerilerinin yanında yaratıcı yazarlık gelişimlerini de sağlayacaklardır.

Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
2 Ay
110,00 TL
220,00 TL
3 Ay
73,33 TL
220,00 TL
4 Ay
55,00 TL
220,00 TL
fatma gündüz 6.5.2016
Kızımla beraber tanıtım videosunu izleyerek aldığımız setinize hayran aldık. Gerçekten incelikle düşünülmüş ve profesyonelce tasarlanmış. Akşamları etkinlikleri beraber eğlenerek uyguluyoruz. Çok teşekkür ederiz.
Zehra Özsoy 11.11.2014
Kısıtlı imkanları olan bir okulda öğretmenim. Öğrencilerimin ders dışında hem ilgilerini çekebileceği hem de düşünsel becerilerini geliştirebileceği eğitim materyalları ararken bu siteye ulaştım ve incelemelerim sonucunda setlerinizden sipariş ettim. Bir çok farklı eğitim ürününün bu sette bir arada bulunması hem maddi açıdan bizi büyük bir külfetten kurtarırdı hem de çok çeşitli alanlarda öğrencilerime aktivite olanakları sunması açısından çok işimize yaradı. Öğrencilerim ürünlerinizi severek ve eğlenerek uygulamaktalar. Şimdiden en sevdikleri aktivite setiniz ürünleri oldu. Böyle bir seti hazırladığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız